Hledání sebe sama

13. prosince 2015 v 11:47 | Naděje |  Okýnko témat
Nejhorší je, když jste bordelář. To potom věčně něco hledáte. Hledáte tužku od grafického tabletu, bez které neuděláte ani čárku, hledáte ponožky (ty moje potvory se věčně hádají a jsou od sebe - no a kdo pak má najít pár ponožek, když jsou všechny rozvedené?!), po všech čertech sháníte motivaci k životním úkolům, která je velice drobná a i když si ji vystavím na stůl, tak mi po chvilce vždycky někam zapadne (hledávám ji i v ledničce, ale tam nikdy není), hledáte peněženku, klíče, mobil (díkybohu, ten jde prozvonit), a pak se tak zastavíte a zjistíte, že vlastně opět hledáte sami sebe.

Tohle hledání je takové těžší. Sebe sama neprozvoním, do ledničky se ani zkoušet nedívám (bych se tam nevešla a vím, že by se mi tam kvůli té zimě stejně nelíbilo), takže hledám dál a dál. Někdy už, už si myslím, že se mám, když čtu nějakou objevnou knížku nebo vidím skvělý film o životě, ale další den, se zase ztratím. Je to taková celoživotní hra, kterou hraji s mým já. Má pozice je obtížnější hlavně proto, že jsem bordelář a tak mé já má více možností někam zapadnout. Bylo by to hledání opravdu jednodušší, kdybych nebyla nepořádná? Možná ano, protože vždy když si pořádně uklidím jsem taková klidnější a moje já přestane ta hra na schovávanou tak bavit, když neví kam by se vrtlo a v ledničce je zima.

Přesto nevím jestli je to řešení, když má kamarádka je velice pečlivá a má perfektně uklizeno a přesto se na schůzce s ní dovím, že taky hledá sama sebe a zaboha se nemůže najít. Takže naše já jsou asi všeobecně velmi plachá stvoření, se kterými není snadné se shledat.

Proto si myslím, že je dobré se na ně tak nesoustředit. Tím neustálým hledáním je jen plašíme. Najdeme sami sebe až přestaneme urputně hledat a začneme žít a naplno prožívat ty krásné chvíle co v životě jsou. Potom ve chvílích štěstí a radosti ze života, kdy se bezstarostně budeme smát třeba vydařenému divadelnímu kousku, nebo sourozenci co se polil čajem, si budeme moci říct: "No to jsem prostě já!"

Vaše Naděje
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama