Nejsem jako vy - Jodi Picoult

11. září 2014 v 9:07 | Naděje |  Rozmlouvám s knihami

Dostala jsem se ke knížce Nejsem jako vy. A musím uznat, že tato kniha se mi četla velice dobře. Děj knihy vypráví příběh chlapce Jacoba Hunta, který má Aspergerův syndrom, což je forma autistické poruchy. Kniha nám ukazuje jeho svět, který je pro lidi bez tohoto syndromu jen těžko pochopitelný. Jacob nesnáší oranžovou barvu, oblečení si skládá přesně podle svého barevného systému, musí vidět svůj oblíbený kriminální seriál nebo dostane záchvat, nesnese pohled z očí do očí, nemá rád dotyky a mnoho dalších věcí.
Kniha líčí život Jacoba a jeho rodiny. Velice se mi líbilo, že každá kapitola, byla psána z pohledu jiné osoby a byl tam pak pěkně znát ten rozdíl mezi myšlením Jacoba a ostatních lidí. Hodně jsem se u této knihy nasmála a byla velice poutavě napsaná.
Hlavním Jacobovým zájmem je forenzní kriminalistika o které se dovede bavit s velkým nadšením, ale vzhledem k tomu, že toto téma obsahuje mrtvoli, není to okolím moc dobře kvitováno a Jacob je jim zkrátka divný. Jeho lektorka sociálních dovedností se jej snaží naučit jak správně komunikovat s lidmi. Trénují si správnou nezávaznou konverzaci, jak objednat pizzu a podobné věci, které by nás ani nenapadly. Celá kniha dostane na dramatičnosti v okamžiku, kdy Jess zmizí a následně je nalezená mrtvá. Hlavním podezřelým je samozřejmě kluk, který se nedokáže dívat do očí.
Knihu mohu jen doporučit.

Naděje


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama